Showing all 2 resultsSorted by latest
In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Phase | 2 |
| Model Number | 14HS20-1504S |
| Holding Torque | 40Ncm(56.7oz-in) |
| Current / Phase | 1.5A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Size | 35*35*52mm |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Shaft Length | 24mm |
| Shaft Type | D cut |
| D-cut Length | 15mm |
| Number of Leads | 4 |
| Lead Length | 400mm |
| Inductance | 3.0mH ± 20%(1KHz) |
| Rotor inertia | 54 g-cm2 |
| Application | 3D printers, Reprap project, CNC machine…. |
| Warranty | 1 Year |
In stock
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss