Showing all 10 resultsSorted by latest
500PCS Genuine Groz Beckert DBxK5 Embroidery Needles Nm 75/11 FFG SES FG SUK – Premium Needles for Tajima Barudan SWF Happy Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
67,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 15 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Set Type | No |
| Use | Embroidery |
| Origin | De(origin) |
| Type | Sewing Needle |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Stainless steel |
| Type of Wholesale | No |
| machine | embroidery machines |
| Place of Origin | Germany |
| machines | embroidery machines |
| Tajima part number | EF06400G |
| quantity of each pack | 500 needles |
| Model | DBXK5 |
| Size | Nm 75/11 |
Premium DB X K5 Embroidery Needles for Tajima Barudan SWF Ricoma Feiya Richpeace AEMco ZGM Machines – High Precision Industrial Sewing Machine Needles
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
25,00 € – 40,00 €Price range: 25,00 € through 40,00 €
100PCS Schmetz DPx5 16/90 Industrial Sewing Machine Needles 135×5 DB*1 134(R) for Buttonhole & Double Needle Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 30,00 €Price range: 29,00 € through 30,00 €
Flying Tiger DBxK5 Embroidery Machine Needles 500PCS for Computer Embroidery Machine Accessories
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
30,00 € – 39,00 €Price range: 30,00 € through 39,00 €
100PCS TOYO DBXK5 Embroidery Needles Size 12 / 14 / 16 / 18 for Computer Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Flocking & Dehairing Embroidery Machine Needles – Positive & Reverse Thorn with Triangular Tips
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
10,00 €
100PCS Schmetz TQ*1 Original Industrial Button Sewing Machine Needles – TQX1 175X1 1985 29-S
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Buy High-Quality Twin Stretch Sewing Needles Set – 3PCS (3/75, 3/80, 3/90) for Embroidery & DIY Sewing Accessories Online
Rated 3.10 out of 5
(10)
In stock
16,00 €
MIUSIE 20PCS Large Eye Blunt Needles for Knitting, Sewing & Embroidery – Gold Leather & Wool Tapestry Tools
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
24,00 €
| Set Type | Yes |
|---|---|
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Use | Hand Sewing |
| Brand Name | MIUSIE |
| Type | Bodkin |
| Material | Stainless Steel |
| Model Number | MU0632 |
| Product name | Cross Stitch Needle |
| Quantity | 20pcs Needles with bottle |
| Length | 1.25*52mm |
| top1 | Blunt Needles |
| top2 | Large Eye Needles |
| top3 | Leather Sewing Needle |
| top4 | Needle Embroidery Tapestry |
| top5 | Hand Sewing Accessories |





