Showing 1–10 of 18 resultsSorted by latest
Buy Love Gardening Iron-On Patches | Clothing Decals | Aliens | Washable | Heat Transfer Thermal Sticker | Applique for Clothes | Online
In stock
| Weight | 4 oz |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Model Number | JIM-489 |
| Feature | 3D,HANDMADE,Eco-friendly |
| Style | Iron-On |
| Technics | PRINTED |
| Size | as pictures |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Name | iron on patches for clothing |
| Item | clothing stickers |
| Type | iron on heat transfer |
| Another Name | thermal patches,heat transfer vinyl,iron on transfer |
| Alias | iron on t-shirt decals |
| Named | thermo-application on clothes, iron on sticker |
| Tool | household irons, heat transfer machine |
| Applicability | bag,clothes, curtain, fabric |
| Apply Crowd | baby, kids,girl, boy, men, women |
| Alias2 | garment accessories, diy for clothing |
| Pattern Feature | Aliens, plants, gardening |
MAXSIN FUN 10PCS Cute Flower Iron-On Patches – Perfect for Kids\’ Bags & Dress Embroidery
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | MAXSIN FUN |
| Origin | Mainland China |
| Size | 2.9cm x 2.8cm |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | YES |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | MD0613A |
| Feature | small flower patches |
| Type | Many varities |
| Quality | good |
| Original | China |
| Color | Colorful |
| Usage | DIY Clothing Accessories |
| Patch | Flower Patches |
| With Glue | Yes |
| Package | Original Package with labe |
| For Baby Clothes | OK |
Black & Gold Sequin Lace Fabric with Tassel Applique – Perfect for Royal Wedding Gown
In stock
Buy Unicorn Flowers Patches Set | Iron-On Transfers | Heat Transfer Stickers | Clothing Stickers | Print On Hoodies, Jeans | Online Shopping
In stock
| Weight | 25 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Colife |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | As The Picture Show |
| Product Type | Patches |
| Set Type | Yes |
| is_customized | Yes |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Model Number | D-380 |
| Name | Patches for clothing |
| Technics | Iron on patch |
| Style | DIY Tshirt/Sweatshirts/Hoodies |
| Feature | Hot/Cool Tearing |
| Sticker | Easy By Household Irons |
| Badges | Washable, Durable |
| Pattern | Red Flower, Cute Cat, etc |
Shop Embroidery Cloth Bird Patch Stickers, Phoenix & Magnolia Flower Embroidery Cheongsam Accessories Online – C26
In stock
Small Four-Leaf Clover Embroidery Patch | Iron-On Cloth Sticker for Hole Repair
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | As shown |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | No |
| is_customized | No |
| Type of Wholesale | No |
| Model Number | Four-leaf Clover Patches008 |
| Name | Fine embroidery stickers |
| Style | Lucky Grass |
| Material | High quality embroidery thread |
| Patch Adhesive | Hot melt adhesive |
| Patch application | Decoration Repair Concealer |
| How to use | Ironing Or Hand sewing |
| Specification | 1 pc / pack |
| Delivery | Issued after inspection |
| Packing material | Plastic |
Buy 1pc Crystal Flower Beaded Appliques Patches For Clothing Iron On Rhinestone Patches Embroidery Patches Online
In stock
Buy 1mirror Pair /2pc Champagne Gold Clear Sequins Lace Applique Mesh Yarn Lace Flower Embroidery Patch 35.5X9cm Online
In stock
Buy 2PCS/Set Embroidery Angel Wing Applique Sewing Flower Collar Patch For Wedding Party Gown Bridal Dress Clothes Online
In stock
Buy 1 Pair Ironing Floral Embroidered Patches For Clothes Iron On Embroidery Stickers Applique Flowers Decoration Badge Patches Online
In stock
Explore our collection of readymade flower embroidered patches, perfect for adding a touch of beauty and elegance to your clothing and accessories. Crafted with intricate designs and vibrant colors, these patches are easy to apply and can transform any item into a unique piece. Whether you’re looking to embellish jackets, bags, or hats, our flower patches offer a variety of styles to suit your creative needs. Ideal for DIY projects, fashion upgrades, or gifts, these high-quality patches are a delightful way to express your personality and style. Enjoy hassle-free application with iron-on or sew-on options, making it simple to customize your wardrobe!





