Showing all 3 resultsSorted by latest
NEMA14 35BYGH42 Stepper Motor 23Ncm High Torque 4-Wire Bipolar
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA 23 Stepper Motor 1.26Nm 2.8A for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 32,00 €Price range: 29,00 € through 32,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Model Number | 23HE22-2804S |
| Holding Torque | 1.26 Nm(178.04oz.in) |
| Current / Phase | 2.8 A |
| Type | HYBRID |
| Phase Resistance | 0.9 ohms± 10% |
| Size | 57*57*56mm |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Shaft Type | D-cut |
| Number of Leads | 4 |
| Lead Length | 300 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Application | 3D printers, Reprap project, CNC machine |
57HBP56AL4 Stepper Motor 1.2NM 3A – 56MM Hybrid 2-Phase 4-Wire Motor
Rated 0 out of 5
(0)
In stock





