Showing the single result
In stock
| Weight | 12 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS15-1504S-X1 |
| Holding Torque | 45Ncm (63.74oz.in) |
| Current / Phase | 1.5A |
| Type | Hybrid |
| Size | 42 x 42x 39mm |
| Shaft shape | D-cut |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Phase Resistance | 2.3ohms |
| Inductance | 4.4mH ± 20%(1KHz) |
| Number of Lead | 4 |
| Cable | 1m 4 wires w/ connector |
| Application | 3D printers,CNC and robotics applications |
| Rotor Inertia | 54g-cm2 |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss