“Standard Aluminium Embroidery Bobbin 21mm Outer Diameter – Durable Bobbins for Tajima Barudan SWF & Chinese Embroidery Machines” has been added to your cart. View cart
Showing 1–10 of 1526 resultsSorted by latest
S5M / STD5M Open PU Timing Belt – Polyurethane Synchronous Belt
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 15.09 – $ 1,067.49Price range: $ 15.09 through $ 1,067.49
| Weight | 13 oz |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| Brand Name | NONE |
| Origin | Mainland China |
| High-concerned chemical | None |
| Standard or Nonstandard | Nonstandard |
| Material | PU |
| Model Number | S5M |
| Type | Timing Belt |
| is_customized | Yes |
| Product Name | S5M/STD5M Open Belt |
| Product Material | Polyurethane (PU) |
| Tooth pitch | 5mm |
| Belt Width | 6/10/12/15/20/25/30/35/40/50/60/70mm |
| Belt Length | Crop according to order content (continuous without interruption) |
| Product customization 1 | If you cannot find the desired synchronization wheel, please contact our store and I will find it. |
| Product customization 2 | If you need to customize the synchronization wheel, please contact our store and let me know the size you want. |
| Product customization 3 | You can always trust Rabbit Angel Store. |
| Goods and services 1 | After purchasing the synchronization wheel, you will receive high-quality after-sales service from our store. |
| Goods and services 2 | If you encounter any problems with the synchronization wheel, please contact our store and we will handle it properly. We guarantee your satisfaction. |
L Timing Belt Closed Loop Synchronous Belt (248L–400L)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 26.99 – $ 60.49Price range: $ 26.99 through $ 60.49
Standard Aluminium Embroidery Bobbin 21mm Outer Diameter – Durable Bobbins for Tajima Barudan SWF & Chinese Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Premium DB X K5 Embroidery Needles for Tajima Barudan SWF Ricoma Feiya Richpeace AEMco ZGM Machines – High Precision Industrial Sewing Machine Needles
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 25.99 – $ 40.29Price range: $ 25.99 through $ 40.29
100% Genuine Koban Hook KHS12-RYP MPZ01260 for Barudan, Tajima, SWF, Toyota, ZGM & Feiya Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Genuine Dahao USB Control Panel Board IF112 – Embroidery Machine Spare Part for Chinese Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 200.99
2PCS 26Pin FFC/FPC Flexible Flat Cable 0.5mm / 1.0mm Pitch Type A/B – 50–300mm Length Options
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 22.09 – $ 26.49Price range: $ 22.09 through $ 26.49
Hooping Station Kit for Brother VR PRS100 PR1X PR620 PR650 PR655 PR670E PR680W PR1000E PR1050X PR1055X | Precision Embroidery Positioning Tool
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 240.49 – $ 610.49Price range: $ 240.49 through $ 610.49
| Weight | 44 oz |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Set Type | No |
| Use | Embroidery |
| Type | Sewing Machine Parts |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Plastic |
| Fit Machine Simple installation | Improve embroidery efficiency |
| Feature | Strong Magnet |
| Hooping station kit Size | 3 different sizes |
| Fixed embroidery hoop | Improve embroidery positioning efficiency |
Koban KHS20-RYP Jumbo Rotary Hook for Tajima & Brother Embroidery Machines | MEC05050100TS SA1648001 High Precision Hook
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 30.29 – $ 85.49Price range: $ 30.29 through $ 85.49
HMI CTE240.10010 Touch Screen Display Panel | Used in Good Condition Industrial HMI Replacement Screen
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
$ 2,329.49
Load more products
Loading...





