Showing all 3 resultsSorted by latest
Custom White Purple-Gold Varsity Letterman Jacket | Two-Tone Bomber Full-Snap
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
40,00 € – 43,00 €Price range: 40,00 € through 43,00 €
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Applicable Season | Spring and Summer |
| Material | POLYESTER |
| Thickness | Wool Liner |
| Lining Material | POLYESTER |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | Casual |
| Outerwear Type | JACKETS |
| Decoration | Zippers |
| Cuff Style | Rib sleeve |
| Gender | MEN |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | Outerwear & Coats |
| Type | LOOSE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | zipper |
| Sleeve Style | lantern sleeve |
| Hooded | No |
| Pattern Type |
Custom Black-Old Gold Varsity Bomber Jacket | 3D Tiger & Peacock Design Full-Snap Letterman Coat
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
24,00 € – 28,00 €Price range: 24,00 € through 28,00 €
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Applicable Season | Spring and Summer |
| Material | POLYESTER |
| Thickness | Wool Liner |
| Lining Material | POLYESTER |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | Casual |
| Outerwear Type | JACKETS |
| Decoration | Zippers |
| Cuff Style | Rib sleeve |
| Gender | MEN |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | Outerwear & Coats |
| Type | LOOSE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | zipper |
| Sleeve Style | lantern sleeve |
| Hooded | No |
| Pattern Type |
Custom Kelly Green-Orange Varsity Bomber Jacket | 3D Pattern Full-Snap Letterman Coat
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
24,00 € – 26,00 €Price range: 24,00 € through 26,00 €
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Applicable Season | Spring and Summer |
| Material | POLYESTER |
| Thickness | Wool Liner |
| Lining Material | POLYESTER |
| Applicable Scene | CASUAL |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Style | Casual |
| Outerwear Type | JACKETS |
| Decoration | Zippers |
| Cuff Style | Rib sleeve |
| Gender | MEN |
| Clothing Length | regular |
| Item Type | Outerwear & Coats |
| Type | LOOSE |
| Collar | V-Neck |
| Closure Type | zipper |
| Sleeve Style | lantern sleeve |
| Hooded | No |
| Pattern Type |





