Showing 1–10 of 13 resultsSorted by latest
Nema23 Stepper Motor 57J1841-420-SX for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
57 Stepper Motor 3.1N.M with DM542 Driver for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Low Price 3N.m NEMA 24 Stepper Motor for CNC & 3D Printer
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA14 35BYGH42 Stepper Motor 23Ncm High Torque 4-Wire Bipolar
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA 23 Stepper Motor 1.26Nm 2.8A for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 32,00 €Price range: 29,00 € through 32,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Model Number | 23HE22-2804S |
| Holding Torque | 1.26 Nm(178.04oz.in) |
| Current / Phase | 2.8 A |
| Type | HYBRID |
| Phase Resistance | 0.9 ohms± 10% |
| Size | 57*57*56mm |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Shaft Type | D-cut |
| Number of Leads | 4 |
| Lead Length | 300 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Application | 3D printers, Reprap project, CNC machine |
Jkongmotor NEMA 11 Stepper Motor for 3D Printers & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
26,00 € – 36,00 €Price range: 26,00 € through 36,00 €
NEMA 23 Stepper Motor with DM542 Driver for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
35,00 € – 36,00 €Price range: 35,00 € through 36,00 €
Nema17 Stepper Motor 2-Phase 4-Wire for CNC & 3D Printer
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
21,00 € – 93,00 €Price range: 21,00 € through 93,00 €
NEMA 17 Stepper Motor 17HS5424-06 | 2.5A 85oz.in 4-Lead Motor
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA 11 28mm Stepper Motor with 24V Brake – JL28STH51-0674B-BZ
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
77,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | JL28STH51-0674B-BZ |
| Holding Torque | 0.12NM |
| Gear Ratio | 100:1 |
| Current / Phase | 0.67A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CCC |
| Rated voltage | 6.16V DC |
| Detent Torque | 8mN.m |
| Phase Resistance | 9.2ohm±10percent (At 20℃) |
| Phase Inductance | 7.2mH±20% |
| Rotor Inertia | 18g.cm² |
| Net weight of motor | 0.2kg |
| Insulation Resistance | 100MΩmin.(500V DC) |
| Insulation class | Class B |
Load more products
Loading...





