Showing 1–10 of 11 resultsSorted by latest
Anti-Vibration Needle Bar O-Ring Set (100PCS)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 31,00 €Price range: 29,00 € through 31,00 €
E833 Display Board for Embroidery Machine | Computer Operating Control Board Replacement
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
E831/E833 Blue Screen Display Board for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
30,00 € – 32,00 €Price range: 30,00 € through 32,00 €
Dahao BECS-285 Touch Screen Control Panel for Embroidery Machine
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Dahao E878K & MD-02 Servo Cable for Embroidery Machine
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
57HBP56AL4 Stepper Motor 1.2NM 3A – 56MM Hybrid 2-Phase 4-Wire Motor
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema 17 Stepper Motor 39mm 1.5A 45Ncm with Cable & Connector
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 69,00 €Price range: 29,00 € through 69,00 €
| Weight | 12 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS15-1504S-X1 |
| Holding Torque | 45Ncm (63.74oz.in) |
| Current / Phase | 1.5A |
| Type | Hybrid |
| Size | 42 x 42x 39mm |
| Shaft shape | D-cut |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Phase Resistance | 2.3ohms |
| Inductance | 4.4mH ± 20%(1KHz) |
| Number of Lead | 4 |
| Cable | 1m 4 wires w/ connector |
| Application | 3D printers,CNC and robotics applications |
| Rotor Inertia | 54g-cm2 |
Nema23 57 Stepper Motor 3A 270Oz-in for CNC Router & Milling Machine
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
69,00 € – 121,00 €Price range: 69,00 € through 121,00 €
NEMA 8 Stepper Motor 4-Wire Dual Shaft for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 20HS2806A4/20HS2806B4/20HS2802A4 |
| Holding Torque | 1.4N.cm |
| Current / Phase | 0.6A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Dielectric Strength | 500VAC/1 minute |
| Body length | 28mm |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 8, 20mm |
| Application | CNC Industrial Machinery |
| Shape | square |
| is_customized | Yes |
EILASUNG FDD-UDD 1.44MB USB Floppy Drive Emulator
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Load more products
Loading...





