Showing all 2 resultsSorted by latest
Vintage Y2K Streetwear Flocking Letters PU Jacket | Loose Hip Hop Casual Couple Jacket
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
40,00 € – 65,00 €Price range: 40,00 € through 65,00 €
| Weight | 25 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Decoration | embroidery |
| Age | JUNIOR |
| Thickness | Thin |
| Material | POLYESTER |
| Style | Streetwear |
| Hooded | No |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Season | All season |
| Pattern Type | Letter |
| Sleeve Length(cm) | Full |
| Outerwear Type | JACKETS |
| Gender | WOMEN |
| Release Date | Autumn 2024 |
| Clothing Length | regular |
| Type | LOOSE |
| Item Type | Outerwear & Coats |
| Model Number | Y2K |
| Collar | O-Neck |
| Closure Type | zipper |
| Sleeve Style | regular |
Men’s Fashion Baseball Jacket | Casual Hooded Jersey Coat | Long Sleeve Loose Fit
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
| Weight | 22 oz |
|---|---|
| Dimensions | 22 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Applicable Season | Four Seasons |
| Material | POLYESTER |
| Thickness | Standard |
| Lining Material | POLYESTER |
| Applicable Scene | Trip |
| Source category | spot goods |
| Clothing pocket style | Side seam pocket insertion |
| Product Category | jacket |
| Suitable for the audience | youth |
| Size | M,L,XL,XXL,XXXL |
| edition | Self-cultivation |
| Taobao category | Youth trend (18-24 years old) |
| Thickness and thinness | ordinary |
| Applicable scenario | daily |
| Main fabric composition | Polyester fiber (polyester) |
| Clothing length | routine |
| Applicable gender | man |
| Inventory type | Whole order |
| Applicable age groups | adult |
| Year/season of listing | Fall 2023 |
| Is it hooded | Not hooded |
| Dressing style | Extravasation |
| Fit the season | Spring and autumn season |
| Sleeve length | long sleeve |
| style | Korean version |
| Main sales regions | other |
| workmanship | Embroidery/embroidery |





