Showing all 3 resultsSorted by latest
Very Nice Velcro Tactical Patch – Funny Meme Quote Embroidered Morale Badge with Hook & Loop for Backpack, Cap, Jeans, MOLLE Gear
Rated 5.00 out of 5
(12)
In stock
Blue Octopus Embroidered Tactical Patch – Morale Badge with Hook & Loop for Clothing, Backpacks, and Gear
Rated 4.89 out of 5
(9)
In stock
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| A-Level Washable | Easy to clean |
| Application scenarios | outdoors |
| Scope of application | Hat, backpack, jacket, military vest, clothing |
| Applicable gender | Unisex / male or female |
| Patches on clothes | thermo-adhesive embroidered patches |
| Patches for clothing | Clothes Patches DIY |
| Patch type | Military tactical patches |
| pattern | crafts accessories |
| Model Number | patches |
| Size | As shown in the figure |
| Technics | PRINTED |
| Style | Hook & Loop |
| Feature | Eco-Friendly |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Set Type | Yes |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Product Type | Patches |
| is_customized | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Viking Tree of Life & Axe Embroidered Patch – Tactical Morale Badge with Hook & Loop for Backpack, Jacket, Clothing & Gear
Rated 4.78 out of 5
(18)
In stock
16,00 € – 17,00 €Price range: 16,00 € through 17,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| A-Level Washable | Easy to clean |
| Application scenarios | outdoors |
| Scope of application | Hat, backpack, jacket, military vest, clothing |
| Applicable gender | Unisex / male or female |
| Patches on clothes | Hook and Loop |
| Patches for clothing | Clothes Patches DIY |
| Patch type | velcro patches backpack |
| Brand Name | Unbranded |
| Model Number | patches |
| Size | as picture show |
| Technics | Embroidered |
| Style | Hook & Loop |
| Feature | Eco-Friendly |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Set Type | Yes |
| Product Type | Patches |
| is_customized | Yes |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |





