Showing all 2 resultsSorted by latest
In stock
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | 42BYG2-76-8-3.7G 14G |
| Current / Phase | 1.5A |
| Certification | CE |
| Name | stepper gear motor |
| Shaft diameter | 8mm |
| Insulation resistance | 100 (500V DC) |
| Resistance | 1.9±10%Ω |
| Inductance | 2.5±10%mH |
| Holding torque | 1.665N 5N |
| Insulation class | B |
| Rated voltage | 9-20V |
| Rated current | 1.5A |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss