Showing all 2 resultsSorted by latest
Hooping Station Kit for Brother VR PRS100 PR1X PR620 PR650 PR655 PR670E PR680W PR1000E PR1050X PR1055X | Precision Embroidery Positioning Tool
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
213,00 € – 578,00 €Price range: 213,00 € through 578,00 €
| Weight | 44 oz |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Set Type | No |
| Use | Embroidery |
| Type | Sewing Machine Parts |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Plastic |
| Fit Machine Simple installation | Improve embroidery efficiency |
| Feature | Strong Magnet |
| Hooping station kit Size | 3 different sizes |
| Fixed embroidery hoop | Improve embroidery positioning efficiency |
Smartstitch S1001/S1201/S1501 2-Head & 4-Head Embroidery Machine with Sewtalent Magnetic Mighty Hoop Master Hooping Station Kit
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
216,00 € – 531,00 €Price range: 216,00 € through 531,00 €
| Weight | 44 oz |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Use | Embroidery |
| Type | Sewing Machine Parts |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Fit Machine Brand | Smartstitch S1001 S1201 S1501 2head 4 head Embroidery Machine with Sewtalent Magnetic Mighty Hoop Master Hooping station kit |
| Feature | Strong Magnet |
| Quality | Top Higher Quality |





