Showing all 3 resultsSorted by latest
NEMA23 1.3N.m 4-Wire Stepper Motor 56mm Dual Shaft
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 15 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 57HS5630B4K-M5 |
| Holding Torque | 1.3N.m |
| Current / Phase | 3A |
| Type | HYBRID |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Body length | 56MM |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 23, 48mm |
Nema17 Stepper Motor 42BYGH34 4-Lead Double Shaft – 3D Printer & CNC
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA 8 Stepper Motor 4-Wire Dual Shaft for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 20HS2806A4/20HS2806B4/20HS2802A4 |
| Holding Torque | 1.4N.cm |
| Current / Phase | 0.6A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Dielectric Strength | 500VAC/1 minute |
| Body length | 28mm |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 8, 20mm |
| Application | CNC Industrial Machinery |
| Shape | square |
| is_customized | Yes |





