Showing 1–10 of 15 resultsSorted by latest
NEMA23 4-Wire Stepper Motor 3.2N.m 112mm 1.8°
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Embroidery Machine Color Changing Motor (High & Low Speed)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
81,00 € – 83,00 €Price range: 81,00 € through 83,00 €
Nema23 Stepper Motor 57BYG250C for CNC, 3D Printer & Engraving Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 57BYG250C |
| Holding Torque | 1.8N |
| Current / Phase | 3A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Feature 1 | High Torque |
| Feature 2 | Nema 23 Stepper Motor |
| Feature 3 | 4-Lead 57 Motors |
| Feature 4 | 1.8N.m |
| Feature 5 | 3D Printer CNC Milling Engraving Machine Accessories |
K35 35mm Gear Stepper Motor for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
36,00 € – 45,00 €Price range: 36,00 € through 45,00 €
JKM Nema 14 Stepper Motor 0.9° 0.425A 4-Wire for Embroidery & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema 23 Stepper Motor 57BYG250B 1.2N for CNC & 3D Printer Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
30,00 € – 47,00 €Price range: 30,00 € through 47,00 €
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 57BYG250B |
| Holding Torque | 1.2N |
| Current / Phase | 3A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Feature 1 | High Torque |
| Feature 2 | Nema 23 Stepper Motor |
| Feature 3 | 4-Lead 57 Motors |
| Feature 4 | 1.2N.m |
| Feature 5 | 3D Printer CNC Milling Engraving Machine Accessories |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
NEMA 8 Stepper Motor 1.8° 4-Lead 0.6A for CNC, 3D Printer & Robots
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 27,00 €Price range: 22,00 € through 27,00 €
NEMA 17 Stepper Motor 17HS5424-06 | 2.5A 85oz.in 4-Lead Motor
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema 17 Stepper Motor 39mm 1.5A 45Ncm with Cable & Connector
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 69,00 €Price range: 29,00 € through 69,00 €
| Weight | 12 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS15-1504S-X1 |
| Holding Torque | 45Ncm (63.74oz.in) |
| Current / Phase | 1.5A |
| Type | Hybrid |
| Size | 42 x 42x 39mm |
| Shaft shape | D-cut |
| Shaft Diameter | 5mm |
| Phase Resistance | 2.3ohms |
| Inductance | 4.4mH ± 20%(1KHz) |
| Number of Lead | 4 |
| Cable | 1m 4 wires w/ connector |
| Application | 3D printers,CNC and robotics applications |
| Rotor Inertia | 54g-cm2 |
Nema 17 Double Shaft Stepper Motor for Embroidery & CNC Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 35,00 €Price range: 22,00 € through 35,00 €
Load more products
Loading...





