Showing the single result
Hollow Rotating Platform 360° CNC Electric Rotary Table – High-Precision Rotary Indexing Plate for Industrial Automation
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
188,70 € – 371,45 €Price range: 188,70 € through 371,45 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | CE |
| Model Number | ZCT060 |
| Speed Ratio | 5:1 / 10 :1 |
| Positioning accuracy | Less than 1 arc-min |
| Repeated positioning accuracy | Less than 15 arc-sec |
| Max disk speed | 200rpm |
| Max axial load | 230N |
| keyword 1 | Laser marking rotary table |
| keyword 2 | motorized Turntable |
| keyword 3 | Carving machine rotary chuck |
| keyword 4 | rotary mechanism |
| keyword 5 | Light load robotic arm joints |
| keyword 6 | Replace DD motor |
| keyword 7 | Replace cam Divider |
| keyword 8 | Cutting table |
| keyword 9 | Electric stepper servo rotating platform |
| keyword 10 | Circular positioning |
| keyword 11 | Fourth Axis |
| keyword 12 | Dividing head |





