Showing all 8 resultsSorted by latest
Buy Cute Guitar Music Kiss Patches for T-Shirt: Iron-On Embroidery Appliques for Child Kids’ Clothes, Jeans, Stickers, Badges – DOG LOVE – Online
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
3,00 € – 10,00 €Price range: 3,00 € through 10,00 €
Shop Online: Buy 1 Piece Iron-On Patches for Cosplay Clothes with Gold Embroidery – Appliques, Trims, Garments, Budges, and Accessories
Rated 4.92 out of 5
(37)
In stock
3,00 € – 33,00 €Price range: 3,00 € through 33,00 €
Shop Online: Buy Custom Name Text Embroidery Patch – Rectangular, 115MM Wide – Iron-On and Sew-On – Military Patches for Clothing, Biker Vest
Rated 5.00 out of 5
(4)
In stock
27,00 € – 37,00 €Price range: 27,00 € through 37,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | mc1931 |
| Origin | CN(Origin) |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Embroidered Patch Name | Customized DIY Name Card Patches |
| Tools Type | Embroidery/PVC/Printed/ Iron on Transfer/Thermal Patches |
| Backing Style | Iron on / Sew On Backing/Hook and Loop |
| Size | About 11.5×3.3cm |
| Patches Shipping Free | Free Shipping Products From Aliexpress |
| Border | Hot cut border(heat cut), accept laser border, merrow border |
| Patches Style | Custom Embroidery Patch |
| Feature | Handmade,3D,Eco-Friendly |
| Patch fabric | Twill, Accept satin,felt,cotton,canvas,PU,leather etc |
| People | Man,Women,Girl,boy,Kids, Baby,fashion,beauty |
| Logo&Colors | Any logo and colors |
| Supplier | China Manufacturer |
| Model Number | A210724 |
Buy Hotfix Jet Hematite Star Rhinestone Embroidered Iron-On Patch | 4/6/8cm | Clothing Badge Paste for Clothes, Bags, Pants, Shoes | Online Shopping
Rated 4.86 out of 5
(7)
In stock
14,00 € – 35,00 €Price range: 14,00 € through 35,00 €
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | QIAO |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 4/6/8cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Beaded |
| Product Type | Patches |
| Set Type | Yes |
| is_customized | Yes |
| Type of Wholesale | no |
| Model Number | QIAO |
| Color | jet hematite/silver white/black |
| Quantity | 5pcs/10pcs |
| Material | Acryilc |
| Shape | Star |
| Use | Clothes, shoes, hats, pants, bags, etc. |
| Style | hot fix , glue on |
Iron-On Sequin Patches Set – 30 Pcs for Clothing Decoration
Rated 4.90 out of 5
(29)
In stock
28,00 €
Buy Waterproof Transparent Cloth Patches | Self-Adhesive Nylon Sticker | Outdoor Tent Jacket Repair Tape Patch | Sports Accessories Online
Rated 4.71 out of 5
(21)
In stock
2,00 € – 9,00 €Price range: 2,00 € through 9,00 €
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Brand Name | genenic |
| Origin | CN(Origin) |
| Feature | Eco-Friendly |
| Product Type | Patches |
| Set Type | no |
| Style | Hook & Loop |
| is_customized | No |
| Type of Wholesale | no |
| Color | translucent |
| Material | TPU |
| Size | 7 x 7cm/2.76 x 2.76″/6.5 x5.5cm |
| feature1 | Tents & Shelters |
| feature2 | Tent Patch Accessories |
| feature3 | Camping & Hiking |
| feature4 | Sports & Entertainment |
| feature5 | Tent Accessories |
Buy 48pcs/lot Embroidered Mesh Butterfly Cloth Patches | 4.5*3.5cm | Clothes Sewing Supplies Hair Clip Accessories | Online Shopping
Rated 4.83 out of 5
(29)
In stock
21,00 € – 22,00 €Price range: 21,00 € through 22,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | GZULA |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 4.5*3.5cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Appliqued |
| Product Type | Patches |
| Style | Stick-On |
| Model Number | D1814 |
| Color | Multi color |
| Place of Origin | Yiwu,Zhejiang |
| OEM | Are Accepted |
| Item Name 1 | butterfly Appliques |
| Item Name 2 | bear applique |
| Item Name 3 | diy patch |
| Usage 1 | DIY Craft Supplies |
| Usage 2 | Cloth Applique |
| Usage 3 | Children’s headwear accessories |
| Material | fabric |





