Showing all 4 resultsSorted by latest
5.5CM ABC Chenille Letter Patches | Iron-On Embroidered Alphabet Sequins for Clothing, Towels & DIY Projects
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
13,00 €
Basketball Logo Embroidered Patches | Applique Sewing Label for Punk Biker & Rock Clothes with Hook Backing
Rated 4.75 out of 5
(4)
In stock
15,00 € – 35,00 €Price range: 15,00 € through 35,00 €
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Size | same as the picture |
| Technics | Embroidered |
| is_customized | YES |
| Feature | Eco-friendly |
| Product Type | Patches |
| Style | Hook & Loop |
| How to use ? | Iron on or sew on to your clothing |
| Where can I use ? | Hat shoes clothing jacket bag toy |
| Material | Fabric and thread |
| If you want hook and loop fastener | Yes , we can custom any embroidery patches |
| If we have factory ? | Yes , our factory have been 16 years |
| Any question | Please contact us |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
A-Z Felting Embroidery Stickers | English Letter Patches for Clothing & DIY Accessories
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Buy 48pcs/lot Embroidered Mesh Butterfly Cloth Patches | 4.5*3.5cm | Clothes Sewing Supplies Hair Clip Accessories | Online Shopping
Rated 4.83 out of 5
(29)
In stock
21,00 € – 22,00 €Price range: 21,00 € through 22,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 8 in |
| Brand Name | GZULA |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 4.5*3.5cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Appliqued |
| Product Type | Patches |
| Style | Stick-On |
| Model Number | D1814 |
| Color | Multi color |
| Place of Origin | Yiwu,Zhejiang |
| OEM | Are Accepted |
| Item Name 1 | butterfly Appliques |
| Item Name 2 | bear applique |
| Item Name 3 | diy patch |
| Usage 1 | DIY Craft Supplies |
| Usage 2 | Cloth Applique |
| Usage 3 | Children’s headwear accessories |
| Material | fabric |





