Showing all 2 resultsSorted by latest
Ghostbuster Cartoon Iron-On Patch | College Style Embroidered Badge for Horror Movie Fans
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
18,00 € – 19,00 €Price range: 18,00 € through 19,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Unbranded |
| Technics | Embroidered |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Size | as picture show |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Product Type | Patches |
| Style | Iron-On |
| Model Number | patches |
| Set Type | YES |
| pattern | Jeep, Exploring |
| Feature | Washable |
| A-Level Washable | Easy to clean |
| Application scenarios | outdoors |
| Scope of application | Hat, backpack, jacket, military vest, clothing |
| Applicable gender | Unisex / male or female |
| Patches on clothes | Iron on patch |
| Patches for clothing | Clothes Patches DIY |
| Patch type | iron on transfer for clothing |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
Shop Cartoon Patch: Embroidered Iron-On Patches for Clothing with Mountain Water Landscape Design – Sewing Sticker, Clothes Badges Online
Rated 4.90 out of 5
(41)
In stock
1,00 € – 19,00 €Price range: 1,00 € through 19,00 €
| Weight | 16 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | no |
| Type of Wholesale | no |
| Feature | 3D,HANDMADE |
| Style | Iron-On |
| Technics | Embroidered |
| Size | As picture show |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Item name | Patches for Clothing |
| MotifP | Patches on Clothes |
| Style 1 | Punk Badges |
| Style 2 | Iron on Patches |
| Style 3 | Anime Patches |
| Type | Retail, Wholesale,Dropshipping |
| Shipping | Order>4usd With tracking,Order>170usd with DHL for free |
| Application | Fabric,Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Bag,Backpack,Hat etc |
| Craft | Embroidered,Appliqued,Sequined,Printed,Beaded |





