Showing all 2 resultsSorted by latest
In stock
In stock
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Model Number | 23HE22-2804S |
| Holding Torque | 1.26 Nm(178.04oz.in) |
| Current / Phase | 2.8 A |
| Type | HYBRID |
| Phase Resistance | 0.9 ohms± 10% |
| Size | 57*57*56mm |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Shaft Type | D-cut |
| Number of Leads | 4 |
| Lead Length | 300 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Application | 3D printers, Reprap project, CNC machine |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss