Showing all 3 resultsSorted by latest
MAXSIN FUN 10PCS Cute Flower Iron-On Patches – Perfect for Kids\’ Bags & Dress Embroidery
Rated 4.75 out of 5
(8)
In stock
13,00 € – 23,00 €Price range: 13,00 € through 23,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | MAXSIN FUN |
| Origin | Mainland China |
| Size | 2.9cm x 2.8cm |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | YES |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | MD0613A |
| Feature | small flower patches |
| Type | Many varities |
| Quality | good |
| Original | China |
| Color | Colorful |
| Usage | DIY Clothing Accessories |
| Patch | Flower Patches |
| With Glue | Yes |
| Package | Original Package with labe |
| For Baby Clothes | OK |
Shop Online: Buy 1 Piece Iron-On Patches for Cosplay Clothes with Gold Embroidery – Appliques, Trims, Garments, Budges, and Accessories
Rated 4.92 out of 5
(37)
In stock
3,00 € – 33,00 €Price range: 3,00 € through 33,00 €
Shop Online: Buy Custom Name Text Embroidery Patch – Rectangular, 115MM Wide – Iron-On and Sew-On – Military Patches for Clothing, Biker Vest
Rated 5.00 out of 5
(4)
In stock
27,00 € – 37,00 €Price range: 27,00 € through 37,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | mc1931 |
| Origin | CN(Origin) |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Embroidered Patch Name | Customized DIY Name Card Patches |
| Tools Type | Embroidery/PVC/Printed/ Iron on Transfer/Thermal Patches |
| Backing Style | Iron on / Sew On Backing/Hook and Loop |
| Size | About 11.5×3.3cm |
| Patches Shipping Free | Free Shipping Products From Aliexpress |
| Border | Hot cut border(heat cut), accept laser border, merrow border |
| Patches Style | Custom Embroidery Patch |
| Feature | Handmade,3D,Eco-Friendly |
| Patch fabric | Twill, Accept satin,felt,cotton,canvas,PU,leather etc |
| People | Man,Women,Girl,boy,Kids, Baby,fashion,beauty |
| Logo&Colors | Any logo and colors |
| Supplier | China Manufacturer |
| Model Number | A210724 |





