Showing 1–10 of 19 resultsSorted by latest
10mm Synchronous Timing Belt for Tajima Embroidery Machine
Rated 0 out of 5
(0) In stock
6-7 YONGYAO Rotary Hook YZH2-A1(6-7) NB SUM for Brother, Juki, Tajima TMB Industrial Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0) In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 3 in |
| Set Type | No |
| Use | Embroidery |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Type of Wholesale | No |
| Type | Industrial Sewing Machine Parts |
| Stitch Formation | Lock Stitch |
| Be applicable 1 | BROTHER DB2-B745,B797-5 |
| Be applicable 2 | JUKI DDL-201S |
| Be applicable 3 | TAJIMA TMB-E,TMB-W,TMW |
| Material 1 | Alloy Steel |
| Feather 1 | China brand |
| Be applicable 4 | YAKUMO DUB-175L1,2 |
| Be applicable 5 | CHINA GC6-7 |
| Feather 2 | rnd brand |
| Feather 3 | Vertical Large Hook |
Tajima DS-877-1 DS-876-2 XY Driver Board DU-9 EG5401000000
Embroidery Machine Spare Parts, Electrical, Embroidery Machines, Embroidery Machine Accessories, Tajima
Rated 0 out of 5
(0) In stock
£621.00
| Weight | 25 oz |
|---|---|
| Dimensions | 25 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Set Type | No |
| Use | Embroidery |
| Origin | Jp(origin) |
| Type | Electronics |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | plastic and metal |
| Type of Wholesale | No |
| machine | some of TAJIMA embroidery machines |
| part name | XY driver board DU-9 |
| part number | P/N EG5401000000 |
| condition | used and tested working well |
EF119 12-Pin Alarm Signal Decoding Board for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0) In stock
17HS2408S-DRV Integrated Stepping Motor for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0) In stock
High-Torque Nema23 Stepper Motor for Embroidery Machines – 1.2N.M to 2.8N.M
Rated 0 out of 5
(0) In stock
£31.00 – £56.00Price range: £31.00 through £56.00
Nema17 42BYG48 42mm Brake Stepper Motor 24V 0.5Nm for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0) In stock
£66.00
NEMA 23 Stepper Motor with DM542 Driver for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0) In stock
£30.00 – £32.00Price range: £30.00 through £32.00
NEMA 8 Stepper Motor 20HS24 – High Precision 0.8A 24mm Motor for Embroidery & CNC Machines
Rated 0 out of 5
(0) In stock
£41.00 – £92.00Price range: £41.00 through £92.00
Load more products
Loading...