Showing 1–10 of 11 resultsSorted by latest
17HS2408S-DRV Integrated Stepping Motor for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
57BYGH51 57BYG51 Stepper Motor 57mm 2A 0.8NM with 8×40mm Shaft
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
57 Stepper Motor 3.1N.M with DM542 Driver for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema 17 Stepper Motor 42BYGHW210-02 42oz-in 34mm
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ce |
| Step Angle(degrees) | 1.8degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 42BYGHW210-02 |
| Holding Torque | 0.3N.M(42oz-in) |
| Current / Phase | 2.5A |
| Type | HYBRID |
| shaft diameter | 5mm |
| motor length | 34mm |
| application1 | curving,cutting machine |
| application2 | engraving,milling machine |
| is_customized | Yes |
3-Phase Stepper Motor Nema34/Nema42/Nema52 Kit with EC3522/EC3822 Driver – 4.5–50Nm, 14/19mm Shaft, AC80-240V
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
102,00 € – 826,00 €Price range: 102,00 € through 826,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.2 |
| Phase | 3 |
| Model Number | 86BYGH9945A3J14+EC3522 |
| Current / Phase | 4.5A/6A/6.8A |
| Certification | CE |
| Nema34 Holding torque | 4.5/8.5/12N.m |
| Nema42 Holding torque | 12/16/20N.m |
| Nema52 Holding torque | 24/35/50N.m |
| Motor Current | 4.5A/6A/6.8A |
| Driver1 | EC3522/HB3522/DM3522 |
| Driver2 | EC3822/HB3722/DM3722 |
Nema 17 Dual Shaft Stepper Motor 78 Oz-in 48mm 1.8A
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema23 23HS5628 Stepper Motor 165 Oz-in 2.8A
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 24,00 €Price range: 22,00 € through 24,00 €
Stepper Motor 17HS24-2104S Nema 17 High Torque 65N.cm 2.1A 1.8° Bipolar 4-Wire
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 Degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS24-2104S |
| Holding Torque | 65 N.cm |
| Current / Phase | 2.1 A |
| Type | HYBRID |
| Certification | None |
| Length | 60 mm |
| Step Angle Accuracy | ±5% (When no loading and full step) |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Inductance Accuracy | ±20% |
| Insulation Resistance | 100 ohm Min 500VDC |
| Dielectric Strength | 500VAC for one minute |
| Shaft Radial Play | 0.02 Max (450g load) |
| Shaft Axial Play | 0.08 Max (450g load) |
| Lead Wire | 4 |
| is_customized | Yes |
Load more products
Loading...





