Showing all 7 resultsSorted by latest
Buy Oval Flocking Embroidered Clothing Patches | Iron-On Coat Elbow Knee Appliques | Clothes Repair Fabric Sticker Stripe Cut | Online
Rated 5.00 out of 5
(7)
In stock
3,00 €
Shop Online: Buy 1 Piece Iron-On Patches for Cosplay Clothes with Gold Embroidery – Appliques, Trims, Garments, Budges, and Accessories
Rated 4.92 out of 5
(37)
In stock
3,00 € – 32,00 €Price range: 3,00 € through 32,00 €
Shop Online: Buy Custom Name Text Embroidery Patch – Rectangular, 115MM Wide – Iron-On and Sew-On – Military Patches for Clothing, Biker Vest
Rated 5.00 out of 5
(4)
In stock
27,00 € – 36,00 €Price range: 27,00 € through 36,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | mc1931 |
| Origin | CN(Origin) |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Embroidered Patch Name | Customized DIY Name Card Patches |
| Tools Type | Embroidery/PVC/Printed/ Iron on Transfer/Thermal Patches |
| Backing Style | Iron on / Sew On Backing/Hook and Loop |
| Size | About 11.5×3.3cm |
| Patches Shipping Free | Free Shipping Products From Aliexpress |
| Border | Hot cut border(heat cut), accept laser border, merrow border |
| Patches Style | Custom Embroidery Patch |
| Feature | Handmade,3D,Eco-Friendly |
| Patch fabric | Twill, Accept satin,felt,cotton,canvas,PU,leather etc |
| People | Man,Women,Girl,boy,Kids, Baby,fashion,beauty |
| Logo&Colors | Any logo and colors |
| Supplier | China Manufacturer |
| Model Number | A210724 |
10/20pcs Random Cartoon Embroidered Patch Set – Cute Iron-On & Sew-On Applique for Clothes
Rated 5.00 out of 5
(6)
In stock
16,00 € – 30,00 €Price range: 16,00 € through 30,00 €
| Weight | 1 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 50cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | BT001 |
| QTY | 1Lot=10-30Pcs |
| Applicable To | DIY,Dress,Skirt,T-shirt,CoatSort:Clothes Accessories |
| Clothing | Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Apron |
| People | Kids,Girl,Boy,Woman,Baby,Beauty |
| Characteristic 1 | Patches For Clothing,Iron On Cartoon Patches |
| Characteristic 2 | Kids Iron On Patches,Cheap Embroidered Patch |
Iron-On Sequin Patches Set – 30 Pcs for Clothing Decoration
Rated 4.90 out of 5
(29)
In stock
28,00 €
Shop Adorable Anime Cartoon Iron-on Patches for Clothing: Sticker & Embroidery Appliques – Buy Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
20,00 € – 30,00 €Price range: 20,00 € through 30,00 €





