Showing all 5 resultsSorted by latest
57 Stepper motor two-phase FL57STH56-2804AF-10/FL57STH76-2804AF
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
133,00 € – 269,00 €Price range: 133,00 € through 269,00 €
Nema 17 Dual Shaft Stepper Motor 78 Oz-in 48mm 1.8A
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Stepper Motor 17HS24-2104S Nema 17 High Torque 65N.cm 2.1A 1.8° Bipolar 4-Wire
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 Degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS24-2104S |
| Holding Torque | 65 N.cm |
| Current / Phase | 2.1 A |
| Type | HYBRID |
| Certification | None |
| Length | 60 mm |
| Step Angle Accuracy | ±5% (When no loading and full step) |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Inductance Accuracy | ±20% |
| Insulation Resistance | 100 ohm Min 500VDC |
| Dielectric Strength | 500VAC for one minute |
| Shaft Radial Play | 0.02 Max (450g load) |
| Shaft Axial Play | 0.08 Max (450g load) |
| Lead Wire | 4 |
| is_customized | Yes |
High Torque Nema 23 Stepper Motor 23HS30-2804S 2.8A 189N.cm 4 Wires
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 12 oz |
|---|---|
| Dimensions | 12 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 Degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 23HS30-2804S |
| Holding Torque | 189 N.cm |
| Current / Phase | 2.8 A |
| Type | HYBRID |
| Certification | None |
| Length | 76 mm |
| Step Angle Accuracy | ±5% (When no loading and full step) |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Inductance Accuracy | ±20% |
| Insulation Resistance | 100 ohm Min 500VDC |
| Dielectric Strength | 500VAC for one minute |
| Shaft Radial Play | 0.02 Max (450g load) |
| Shaft Axial Play | 0.08 Max (450g load) |
| Lead Wire | 4 |





