Showing all 3 resultsSorted by latest
Jkongmotor Nema 11 Stepper Motor 2-Phase 4-Wire for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 38,00 €Price range: 22,00 € through 38,00 €
Jkongmotor NEMA 11 Stepper Motor for 3D Printers & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
26,00 € – 36,00 €Price range: 26,00 € through 36,00 €
NEMA 11 28mm Stepper Motor with 24V Brake – JL28STH51-0674B-BZ
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
77,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 9 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | JL28STH51-0674B-BZ |
| Holding Torque | 0.12NM |
| Gear Ratio | 100:1 |
| Current / Phase | 0.67A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CCC |
| Rated voltage | 6.16V DC |
| Detent Torque | 8mN.m |
| Phase Resistance | 9.2ohm±10percent (At 20℃) |
| Phase Inductance | 7.2mH±20% |
| Rotor Inertia | 18g.cm² |
| Net weight of motor | 0.2kg |
| Insulation Resistance | 100MΩmin.(500V DC) |
| Insulation class | Class B |





