Showing the single result
In stock
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 20HS2806A4/20HS2806B4/20HS2802A4 |
| Holding Torque | 1.4N.cm |
| Current / Phase | 0.6A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Dielectric Strength | 500VAC/1 minute |
| Body length | 28mm |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 8, 20mm |
| Application | CNC Industrial Machinery |
| Shape | square |
| is_customized | Yes |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss