Showing all 7 resultsSorted by latest
57 Stepper Motor 3.1N.M with DM542 Driver for CNC & 3D Printers
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema 17 Stepper Motor 42BYGHW210-02 42oz-in 34mm
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ce |
| Step Angle(degrees) | 1.8degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 42BYGHW210-02 |
| Holding Torque | 0.3N.M(42oz-in) |
| Current / Phase | 2.5A |
| Type | HYBRID |
| shaft diameter | 5mm |
| motor length | 34mm |
| application1 | curving,cutting machine |
| application2 | engraving,milling machine |
| is_customized | Yes |
NEMA23 Closed Loop Stepper Motor Kit with Brake & HBS57 Driver (2.2N)
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
89,00 €
Nema 17 Dual Shaft Stepper Motor 78 Oz-in 48mm 1.8A
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Nema23 23HS5628 Stepper Motor 165 Oz-in 2.8A
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 24,00 €Price range: 22,00 € through 24,00 €
Stepper Motor 17HS24-2104S Nema 17 High Torque 65N.cm 2.1A 1.8° Bipolar 4-Wire
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 Degree |
| Phase | 2 |
| Model Number | 17HS24-2104S |
| Holding Torque | 65 N.cm |
| Current / Phase | 2.1 A |
| Type | HYBRID |
| Certification | None |
| Length | 60 mm |
| Step Angle Accuracy | ±5% (When no loading and full step) |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Inductance Accuracy | ±20% |
| Insulation Resistance | 100 ohm Min 500VDC |
| Dielectric Strength | 500VAC for one minute |
| Shaft Radial Play | 0.02 Max (450g load) |
| Shaft Axial Play | 0.08 Max (450g load) |
| Lead Wire | 4 |
| is_customized | Yes |
Richpeace LXM23DU10M3X Servo Drive Replacement Part (EFY-LXM23DU10M3X)
Embroidery Machine Spare Parts, Electrical, Embroidery Machines, Embroidery Machine Accessories, Richpeace
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
886,00 €





