Showing the single result
In stock
| Weight | 20 oz |
|---|---|
| Dimensions | 20 in |
| Brand Name | HLTNC |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Efficiency | IE 2 |
| AC Voltage | 208-230 / 240 V |
| Phase | Single-phase |
| Output Voltage | 3.8kw |
| Protect Feature | Totally Enclosed |
| Certification | CCC |
| Model Number | 130ST-M15025 |
| Type | Servo Motor |
| Brake | optional |
| RS485 Modbus | Support |
| Motor Shaft | 22mm with 6mm key |
| Rateed Speed | 2500rpm |
| Encoder line Number | 2500ppr |
| Insulation Class | class B |
| Safty Class | IP65 |
| Rated Voltage | 220v or 380v |
| Rated Torque | 15Nm |
| Peak torque | 30Nm |
| Rated Current | 13.5A |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss