Showing 1–10 of 13 resultsSorted by latest
Shop Online for Flame Skull Patch: Explore Punk Embroidered Patches for Clothes, Backpacks, and Jackets
Rated 4.96 out of 5
(23)
In stock
3,00 € – 18,00 €Price range: 3,00 € through 18,00 €
| Weight | 16 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | no |
| Type of Wholesale | no |
| Feature | 3D,HANDMADE |
| Style | Iron-On |
| Technics | Embroidered |
| Size | As picture show |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Item name | Patches for Clothing |
| MotifP | Patches on Clothes |
| Style 1 | Punk Badges |
| Style 2 | Iron on Patches |
| Style 3 | Anime Patches |
| Type | Retail, Wholesale,Dropshipping |
| Shipping | Order>4usd With tracking,Order>170usd with DHL for free |
| Application | Fabric,Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Bag,Backpack,Hat etc |
| Craft | Embroidered,Appliqued,Sequined,Printed,Beaded |
Shop Cartoon Patch: Embroidered Iron-On Patches for Clothing with Mountain Water Landscape Design – Sewing Sticker, Clothes Badges Online
Rated 4.90 out of 5
(41)
In stock
8,00 € – 19,00 €Price range: 8,00 € through 19,00 €
| Weight | 16 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | no |
| Type of Wholesale | no |
| Feature | 3D,HANDMADE |
| Style | Iron-On |
| Technics | Embroidered |
| Size | As picture show |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Item name | Patches for Clothing |
| MotifP | Patches on Clothes |
| Style 1 | Punk Badges |
| Style 2 | Iron on Patches |
| Style 3 | Anime Patches |
| Type | Retail, Wholesale,Dropshipping |
| Shipping | Order>4usd With tracking,Order>170usd with DHL for free |
| Application | Fabric,Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Bag,Backpack,Hat etc |
| Craft | Embroidered,Appliqued,Sequined,Printed,Beaded |
Buy Wine Red Rhinestone Alphabet Letter Iron-On Sewing Patch Badges | 3D Patches for Bags, Hats, Jeans, Clothes, Crafts | Online
Rated 4.89 out of 5
(9)
In stock
11,00 € – 13,00 €Price range: 11,00 € through 13,00 €
Buy Exquisite Golden English Letters Patches | A-Z | Iron-On Applique for Clothing Accessory | Iron Patches for Wedding Decoration | Online
Rated 5.00 out of 5
(10)
In stock
9,00 €
Buy Love Gardening Iron-On Patches | Clothing Decals | Aliens | Washable | Heat Transfer Thermal Sticker | Applique for Clothes | Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
15,00 € – 20,00 €Price range: 15,00 € through 20,00 €
| Weight | 4 oz |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Model Number | JIM-489 |
| Feature | 3D,HANDMADE,Eco-friendly |
| Style | Iron-On |
| Technics | PRINTED |
| Size | as pictures |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Name | iron on patches for clothing |
| Item | clothing stickers |
| Type | iron on heat transfer |
| Another Name | thermal patches,heat transfer vinyl,iron on transfer |
| Alias | iron on t-shirt decals |
| Named | thermo-application on clothes, iron on sticker |
| Tool | household irons, heat transfer machine |
| Applicability | bag,clothes, curtain, fabric |
| Apply Crowd | baby, kids,girl, boy, men, women |
| Alias2 | garment accessories, diy for clothing |
| Pattern Feature | Aliens, plants, gardening |
Buy Cute Guitar Music Kiss Patches for T-Shirt: Iron-On Embroidery Appliques for Child Kids’ Clothes, Jeans, Stickers, Badges – DOG LOVE – Online
Rated 5.00 out of 5
(1)
In stock
3,00 € – 10,00 €Price range: 3,00 € through 10,00 €
Buy 10 Pcs Iron-On Xmas Socking Gift Patches: Cartoon Stickers for Apparel, Suits, Jeans, Hats – Christmas Decors, Handmade Fabric Appliques Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Buy Small Size Christmas Patch Heat Transfer Tops Appliqued Vinyl Iron On Patches Heat Print For Shirt Socks Hat Stickers Online
Rated 4.50 out of 5
(2)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Origin | Mainland China |
| Size | as picture show |
| Feature | HANDMADE,Eco-friendly |
| Technics | PRINTED |
| Product Type | Patches |
| Set Type | Yes |
| Style | Iron-On |
| is_customized | Yes |
| Type of Wholesale | No |
| A-level washing | Pyrography |
| Model Number | Patches For Clothing |
| Using tools | Household Irons or Heat Transfer Machine |
| Instructions | Iron On Patches,Iron On Transfer |
| Applications For | Transfert Thermocollants T-shirt |
| People | Girl,Boy,Body,Woman,Kids,Man |
| Feather | Hot Tearing,stickers for clothes flowers |
Shop Online: Buy 1 Piece Iron-On Patches for Cosplay Clothes with Gold Embroidery – Appliques, Trims, Garments, Budges, and Accessories
Rated 4.92 out of 5
(37)
In stock
3,00 € – 33,00 €Price range: 3,00 € through 33,00 €
10/20pcs Random Cartoon Embroidered Patch Set – Cute Iron-On & Sew-On Applique for Clothes
Rated 5.00 out of 5
(6)
In stock
16,00 € – 30,00 €Price range: 16,00 € through 30,00 €
| Weight | 1 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 50cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | BT001 |
| QTY | 1Lot=10-30Pcs |
| Applicable To | DIY,Dress,Skirt,T-shirt,CoatSort:Clothes Accessories |
| Clothing | Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Apron |
| People | Kids,Girl,Boy,Woman,Baby,Beauty |
| Characteristic 1 | Patches For Clothing,Iron On Cartoon Patches |
| Characteristic 2 | Kids Iron On Patches,Cheap Embroidered Patch |
Load more products
Loading...





