Showing 1–10 of 50 resultsSorted by latest
High-Quality Drive for Computer Embroidery Machine | Embroidery Machine Accessories & Spare Parts
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
New Drive Block for Computer Embroidery Machine | High-Quality Replacement Part
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
12-Pin Decoding Board for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Dahao BECS-285A Touch Screen Control Panel for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
DAHAO SD-P150B-D20 AC Servo Motor Controller – Original Second-Hand for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
228,00 €
Dahao 5.7 Inch True Color Electric Control Box with 328 Computer Display & 32-Core Cable – Embroidery Machine Operation Panel Board
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
172,00 €
Jkongmotor Nema 11 Stepper Motor 2-Phase 4-Wire for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 27,00 €Price range: 22,00 € through 27,00 €
NEMA 8 Stepper Motor 4-Wire Dual Shaft for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 20HS2806A4/20HS2806B4/20HS2802A4 |
| Holding Torque | 1.4N.cm |
| Current / Phase | 0.6A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Dielectric Strength | 500VAC/1 minute |
| Body length | 28mm |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 8, 20mm |
| Application | CNC Industrial Machinery |
| Shape | square |
| is_customized | Yes |
NEMA 34 12NM Hybrid Servo Stepper Motor DL86 for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Load more products
Loading...





