Showing all 4 resultsSorted by latest
Smartstitch S1001/S1201/S1501 2-Head & 4-Head Embroidery Machine with Sewtalent Magnetic Mighty Hoop Master Hooping Station Kit
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
216,00 € – 531,00 €Price range: 216,00 € through 531,00 €
| Weight | 44 oz |
|---|---|
| Dimensions | 65 in |
| Use | Embroidery |
| Type | Sewing Machine Parts |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Material | Plastic |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | No |
| Fit Machine Brand | Smartstitch S1001 S1201 S1501 2head 4 head Embroidery Machine with Sewtalent Magnetic Mighty Hoop Master Hooping station kit |
| Feature | Strong Magnet |
| Quality | Top Higher Quality |
Buy “Domestic Industrial Double-Head Computerized Embroidery Machine | Ideal for Flat, Hat & Leather Embroidery” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 112 oz |
|---|---|
| Dimensions | 100 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-02 |
| Head Number | 2 Heads |
| Needle Number | 9/12/15 |
| Worktable Size | 600-800 |
| Type | Flat Embroidery Machine |
| Head Interval | 200 |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 450mm-500mm |
| Weight | 470kg |
| Overall Dimensions | 146*113*110cm |
| Name | Two Head Computer Embroidery Machine |
Buy “LEWANJOY High-Speed Single-Head Embroidery Machine | On Sale for Hats, T-Shirts & Flat Fabrics” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 87 oz |
|---|---|
| Dimensions | 90 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-01 |
| Head Number | Single Head |
| Needle Number | 12 |
| Worktable Size | 350mm-1200mm |
| Type | Flat Embroidery Machine |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 350mm-500mm |
| Weight | 180kg |
| Overall Dimensions | 113*83*87mm |
| Name | one head embroidery machine |
| Color | White |





