Showing all 7 resultsSorted by latest
1200M Polyester Knotless Velvet Sewing Thread Roll – Wrapped with Flower Thread for Hand Embroidery & Crafting
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
15,00 € – 16,00 €Price range: 15,00 € through 16,00 €
Sanbest 6-Strand Metallic Weaving Thread – Shiny Pink DIY Craft, Bracelet, and Jewelry String Yarn
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
27,00 € – 47,00 €Price range: 27,00 € through 47,00 €
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Brand Name | Sanbest |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Polyester / Metallic |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Type of Wholesale | No |
| Pattern Type | Dyed |
| Technics | Mercerized |
| Yarn Type | Filament |
| Weight (g/ball) | 138g/Roll |
| Yarn Count | 6 |
| Use | Embroidery |
| Model Number | css25 |
| Length | 500 Meters/ Roll |
| Thickness | 0.4mm |
| Feature | Support wholesale & drop shipping |
Flat Waxed Thread for Leather Sewing – Durable Polyester Cord for Bags, Bookbinding, Bracelets & DIY Crafts
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
26,00 € – 33,00 €Price range: 26,00 € through 33,00 €
Sanbest Polyester Reflective Embroidery Thread 250M 75D/2 – Multicolor Night Safety Thread for Machine & Handmade Sewing
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
87,00 € – 99,00 €Price range: 87,00 € through 99,00 €
Sanbest Transparent Nylon Monofilament Thread 5000 Yards – 0.1/0.12/0.15/0.2mm Clear Beading & Jewelry Stitching Cord
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
24,00 € – 37,00 €Price range: 24,00 € through 37,00 €
Sanbest Manual Metallic Embroidery Thread 150D 3200M – Gold Silk Yarn for Machine, DIY Hand Knitting & Cross Stitch
Rated 0 out of 5
(0)
In stock





