Showing 1–10 of 24 resultsSorted by latest
POOLIN EOC06 Computerized Embroidery Machine – Home & Business Use with Tear Away Stabilizer & Bobbin (Customs Duties Excluded)
Rated 4.80 out of 5
(5)
In stock
Buy “Multi-Function Four-Head Computerized Embroidery Machine | Perfect for Hats, T-Shirts, Flats & Shoes” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 114 oz |
|---|---|
| Dimensions | 110 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-04 |
| Head Number | 4 Heads |
| Needle Number | 9/12 |
| Worktable Size | 400-1600MM |
| Type | Cap Embroidery Machine |
| Head Interval | 400mm |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 400*450mm |
| Weight | 450kg |
| Overall Dimensions | 192*132*163cm |
| product name | high speed automatic commercial 4 head computerized embroidery machine |
| Function | Flat Cap Garnent Embroidery Machine |
Buy “LEWANJOY Single-Head Computerized Embroidery Machine | Versatile Hat, T-Shirt & Flat Sewing Machine” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 85 oz |
|---|---|
| Dimensions | 87 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-01 |
| Head Number | Single Head |
| Needle Number | 9/12/15 |
| Worktable Size | 350mm-1200mm |
| Type | Flat Embroidery Machine |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 350mm-500mm |
| Weight | 180kg |
| Overall Dimensions | 113*83*87mm |
| Name | single head embroidery machine |
Buy “Domestic Industrial Double-Head Computerized Embroidery Machine | Ideal for Flat, Hat & Leather Embroidery” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 112 oz |
|---|---|
| Dimensions | 100 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-02 |
| Head Number | 2 Heads |
| Needle Number | 9/12/15 |
| Worktable Size | 600-800 |
| Type | Flat Embroidery Machine |
| Head Interval | 200 |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 450mm-500mm |
| Weight | 470kg |
| Overall Dimensions | 146*113*110cm |
| Name | Two Head Computer Embroidery Machine |
Buy “LEWANJOY High-Speed Single-Head Embroidery Machine | On Sale for Hats, T-Shirts & Flat Fabrics” Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 87 oz |
|---|---|
| Dimensions | 90 in |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Operation | Computerized |
| Model Number | le-01 |
| Head Number | Single Head |
| Needle Number | 12 |
| Worktable Size | 350mm-1200mm |
| Type | Flat Embroidery Machine |
| Condition | New |
| Embroidery Area | 350mm-500mm |
| Weight | 180kg |
| Overall Dimensions | 113*83*87mm |
| Name | one head embroidery machine |
| Color | White |
Load more products
Loading...





