Showing all 7 resultsSorted by latest
Shop Online: Get a Set of 10 Jesus Cross Iron-On Patches for Clothing
Rated 4.94 out of 5
(17)
In stock
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Feature | 3D,HANDMADE,Eco-friendly |
| Technics | Embroidered |
| Size | As Picture Show |
| Brand Name | Nicediy |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Project | Clothing patch |
| Style | Embroidered patch |
| Dimensions | as shown |
| Method | Ironing, sewing, pasting |
| Application | Iron on Patch |
| Naszywki | Naszywki, Naszywki Aplikacje Na Ubrania |
| Style1 | Embroidered patch, 3D, handmade |
| Design | embroidery, decals, sequins, printing, beading, stripes |
| Fabric type | canvas, letters, wow, fashion, funny, cute, |
| Applications | fabrics, dresses, shirts, skirts, jackets, jeans, bags, backpacks |
| Function | 3D, handmade, environmental protection |
| Shape | rectangular, shielded |
| Type | Parches Bordados Para La Ropa, coat of arms |
| Type 1 | badges, animal patches, stickers |
| Type 2 | Animal stickers, DIY, embroidery decals, striped stickers |
| Type 3 | cross patch, cross iron on patch, |
| Type 4 | thermosticky cross, cross striped |
| Type 5 | patch cross, cross patches, christian patches |
| Item Quality | 10Pcs Patches |
| model number | 211020 |
Buy Love Gardening Iron-On Patches | Clothing Decals | Aliens | Washable | Heat Transfer Thermal Sticker | Applique for Clothes | Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
14,00 € – 20,00 €Price range: 14,00 € through 20,00 €
| Weight | 4 oz |
|---|---|
| Dimensions | 4 in |
| is_customized | YES |
| Set Type | No |
| Type of Wholesale | Yes(>50 Pcs) |
| Model Number | JIM-489 |
| Feature | 3D,HANDMADE,Eco-friendly |
| Style | Iron-On |
| Technics | PRINTED |
| Size | as pictures |
| Origin | Mainland China |
| Product Type | Patches |
| Name | iron on patches for clothing |
| Item | clothing stickers |
| Type | iron on heat transfer |
| Another Name | thermal patches,heat transfer vinyl,iron on transfer |
| Alias | iron on t-shirt decals |
| Named | thermo-application on clothes, iron on sticker |
| Tool | household irons, heat transfer machine |
| Applicability | bag,clothes, curtain, fabric |
| Apply Crowd | baby, kids,girl, boy, men, women |
| Alias2 | garment accessories, diy for clothing |
| Pattern Feature | Aliens, plants, gardening |
Purchase Written Words Cloth Mend Decorate Iron-On Patches: Buy Apparel Sewing Decoration Applique Sew-On Patches for Clothing Online
Rated 4.88 out of 5
(34)
In stock
3,00 € – 8,00 €Price range: 3,00 € through 8,00 €
Shop Online: Buy Custom Name Text Embroidery Patch – Rectangular, 115MM Wide – Iron-On and Sew-On – Military Patches for Clothing, Biker Vest
Rated 5.00 out of 5
(4)
In stock
27,00 € – 36,00 €Price range: 27,00 € through 36,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Brand Name | mc1931 |
| Origin | CN(Origin) |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Embroidered Patch Name | Customized DIY Name Card Patches |
| Tools Type | Embroidery/PVC/Printed/ Iron on Transfer/Thermal Patches |
| Backing Style | Iron on / Sew On Backing/Hook and Loop |
| Size | About 11.5×3.3cm |
| Patches Shipping Free | Free Shipping Products From Aliexpress |
| Border | Hot cut border(heat cut), accept laser border, merrow border |
| Patches Style | Custom Embroidery Patch |
| Feature | Handmade,3D,Eco-Friendly |
| Patch fabric | Twill, Accept satin,felt,cotton,canvas,PU,leather etc |
| People | Man,Women,Girl,boy,Kids, Baby,fashion,beauty |
| Logo&Colors | Any logo and colors |
| Supplier | China Manufacturer |
| Model Number | A210724 |
Iron-On Sequin Patches Set – 30 Pcs for Clothing Decoration
Rated 4.90 out of 5
(29)
In stock
28,00 €
Shop Adorable Anime Cartoon Iron-on Patches for Clothing: Sticker & Embroidery Appliques – Buy Online
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
20,00 € – 30,00 €Price range: 20,00 € through 30,00 €
Shop Embroidered Patches for Clothing | Iron-On Stickers: Lantern Man, Skull Biker Stripes, and More | Buy Jackets Patches Online
Rated 4.94 out of 5
(32)
In stock
12,00 € – 16,00 €Price range: 12,00 € through 16,00 €
| Weight | 5 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | pulaqi |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | as picture show |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Style | Iron-On |
| name 8 | Plague Doctor Patch |
| Motif | Clothing thermoadhesive patches |
| name 1 | Iron on Patch . Patch for Clothing,backpack |
| Name2 | Punk patches. Clothes stickers |
| people | Man,Women,Girl,boy,Kids, Baby,fashion. beauty |
| Usage | Dress,shirt,coat,jacket,bag,fabric,Apron,t-shirt,curtains |
| name 3 | Rock Patches DIY |
| name 12 | Naszywki, Naszywki Aplikacje Na Ubrania |
| name 13 | Embroidered Patches For Clothes |
| model number | 210426 |





