Showing 1–10 of 14 resultsSorted by latest
57BYGH51 57BYG51 Stepper Motor 57mm 2A 0.8NM with 8×40mm Shaft
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
17 Gear Reducer Stepper Motor 42BYGHW609 for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
NEMA14 35BYGH42 Stepper Motor 23Ncm High Torque 4-Wire Bipolar
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
Leadshine Nema23 2-Phase Stepper Motor for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
35,00 € – 140,00 €Price range: 35,00 € through 140,00 €
NEMA 23 Stepper Motor 1.26Nm 2.8A for CNC & Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
29,00 € – 32,00 €Price range: 29,00 € through 32,00 €
| Weight | 8 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 deg |
| Model Number | 23HE22-2804S |
| Holding Torque | 1.26 Nm(178.04oz.in) |
| Current / Phase | 2.8 A |
| Type | HYBRID |
| Phase Resistance | 0.9 ohms± 10% |
| Size | 57*57*56mm |
| Shaft Diameter | 6.35 mm |
| Shaft Type | D-cut |
| Number of Leads | 4 |
| Lead Length | 300 mm |
| Warranty | 1 Year |
| Application | 3D printers, Reprap project, CNC machine |
Nema23 Stepper Motor 57BYG250C for CNC, 3D Printer & Engraving Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 57BYG250C |
| Holding Torque | 1.8N |
| Current / Phase | 3A |
| Type | HYBRID |
| Certification | CE |
| Feature 1 | High Torque |
| Feature 2 | Nema 23 Stepper Motor |
| Feature 3 | 4-Lead 57 Motors |
| Feature 4 | 1.8N.m |
| Feature 5 | 3D Printer CNC Milling Engraving Machine Accessories |
NEMA23 1.3N.m 4-Wire Stepper Motor 56mm Dual Shaft
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
| Weight | 15 oz |
|---|---|
| Dimensions | 15 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certification | ROHS |
| Step Angle(degrees) | 1.8 |
| Phase | 2 |
| Model Number | 57HS5630B4K-M5 |
| Holding Torque | 1.3N.m |
| Current / Phase | 3A |
| Type | HYBRID |
| Resistance Accuracy | ±10% |
| Step Angle Accuracy | ±5% |
| Ambient Temperature | -20~+50 degree |
| Body length | 56MM |
| Insulation Resistance | 100MΩ Min.500VDC |
| Frame size | NEMA 23, 48mm |
K35 35mm Gear Stepper Motor for Embroidery Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
36,00 € – 45,00 €Price range: 36,00 € through 45,00 €
NEMA 8 Stepper Motor 1.8° 4-Lead 0.6A for CNC, 3D Printer & Robots
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
22,00 € – 27,00 €Price range: 22,00 € through 27,00 €
Load more products
Loading...





