Showing 11–16 of 16 resultsSorted by latest
60WT Thin Polyester Embroidery Thread 75D/2 4000M – 67 Colors for Brother Singer Pfaff Industrial Sewing Machines
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
19,00 € – 23,00 €Price range: 19,00 € through 23,00 €
WUTA Leather Waxed Thread Round Polyester Sewing Thread – Hand Stitching Cord for Leather Craft, DIY Bracelets & Repair Work
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
12,00 € – 42,00 €Price range: 12,00 € through 42,00 €
Polyester Flat Waxed Thread 150D 1mm – 50 Yards Leather Sewing Cord for Leathercraft, Bookbinding & Hand Stitching
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
13,00 € – 14,00 €Price range: 13,00 € through 14,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 2 in |
| Brand Name | Unbranded |
| High-concerned chemical | None |
| CN | Zhejiang |
| Type of Wholesale | No |
| Pattern Type | Waxed |
| Set Type | No |
| Feature | High Tenacity |
| Weight (g/ball) | 27g |
| Use | Hand Knitting |
| Model Number | JSF6167 |
| Material | Polyester |
| Size | 1mm |
| Color | Beige/Black/Brown/Dark Brown/Dark Gray/Gold/Light Brown/Light Blue/Light Gray/Light Yellow/Beige/Orange/Orange/Purple/Red Brown/Red/White/Yellow Brown |
| QTY | 50yards/lot |
| Type | Sewing Wax String |
| Choice | yes |
Manual Bright Silk Gold & Silver Embroidery Thread 150D 3600M – Metallic Silk Thread for Computer Embroidery & Cross Stitch DIY
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
20,00 € – 25,00 €Price range: 20,00 € through 25,00 €
| Weight | 6 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | Unbranded |
| High-concerned chemical | None |
| Material | Polyester / Metallic |
| CN | Zhejiang |
| Weight (g/ball) | 110g |
| Use | Embroidery |
| Model Number | 150D |
| Color | Silver |
| Line Length | approx 3600m |
| Feature1 | Sewing Threads |
| Feature2 | Abrasion Resistance |
| Name 1 | Gold/Silver Thread |
| Name 2 | Computer Cross-stitch Thread |
| Choice | yes |
100 Colors Embroidery Machine Baota Flat High-speed Sewing Embroider Thread
Rated 0 out of 5
(0)
In stock
202,00 €
Buy Amazing 84 Polyester 1000M Embroidery Thread Now – 360 Digitizing Solutions
Rated 3.24 out of 5
(99)
In stock
28,00 € – 34,00 €Price range: 28,00 € through 34,00 €





