Showing all 4 resultsSorted by latest
MAXSIN FUN 10PCS Cute Flower Iron-On Patches – Perfect for Kids\’ Bags & Dress Embroidery
Rated 4.75 out of 5
(8)
In stock
13,00 € – 23,00 €Price range: 13,00 € through 23,00 €
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Brand Name | MAXSIN FUN |
| Origin | Mainland China |
| Size | 2.9cm x 2.8cm |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | YES |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | MD0613A |
| Feature | small flower patches |
| Type | Many varities |
| Quality | good |
| Original | China |
| Color | Colorful |
| Usage | DIY Clothing Accessories |
| Patch | Flower Patches |
| With Glue | Yes |
| Package | Original Package with labe |
| For Baby Clothes | OK |
Buy Small Size Christmas Patch Heat Transfer Tops Appliqued Vinyl Iron On Patches Heat Print For Shirt Socks Hat Stickers Online
Rated 4.50 out of 5
(2)
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Origin | Mainland China |
| Size | as picture show |
| Feature | HANDMADE,Eco-friendly |
| Technics | PRINTED |
| Product Type | Patches |
| Set Type | Yes |
| Style | Iron-On |
| is_customized | Yes |
| Type of Wholesale | No |
| A-level washing | Pyrography |
| Model Number | Patches For Clothing |
| Using tools | Household Irons or Heat Transfer Machine |
| Instructions | Iron On Patches,Iron On Transfer |
| Applications For | Transfert Thermocollants T-shirt |
| People | Girl,Boy,Body,Woman,Kids,Man |
| Feather | Hot Tearing,stickers for clothes flowers |
10/20pcs Random Cartoon Embroidered Patch Set – Cute Iron-On & Sew-On Applique for Clothes
Rated 5.00 out of 5
(6)
In stock
16,00 € – 30,00 €Price range: 16,00 € through 30,00 €
| Weight | 1 oz |
|---|---|
| Dimensions | 1 in |
| Origin | CN(Origin) |
| Size | 50cm |
| Feature | Eco-Friendly |
| Technics | Embroidered |
| Product Type | Patches |
| Set Type | NO |
| Style | Iron-On |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | NO |
| Model Number | BT001 |
| QTY | 1Lot=10-30Pcs |
| Applicable To | DIY,Dress,Skirt,T-shirt,CoatSort:Clothes Accessories |
| Clothing | Dress,Shirt,Skirt,Jacket,Jeans,Apron |
| People | Kids,Girl,Boy,Woman,Baby,Beauty |
| Characteristic 1 | Patches For Clothing,Iron On Cartoon Patches |
| Characteristic 2 | Kids Iron On Patches,Cheap Embroidered Patch |





