Showing the single result
In stock
| Weight | 10 oz |
|---|---|
| Dimensions | 10 in |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Output Power | <18.65 |
| Certification | CCC |
| Commutation | Brush |
| Type | Gear Motor |
| Protect Feature | Waterproof |
| Construction | gearbox |
| Efficiency | IE 1 |
| Model Number | PLF060 |
| Color | Gold |
| Torque | 16Nm-40Nm |
| Input Shaft | 6.35mm/8mm/9.525mm/11mm/14mm |
| Output Shaft | 14mm |
| Max input speed | 5000rpm |
| Rated input speed | 3000rpm |
| Product Type 1 | Nema23 Stepper Motor Reducer |
| Product Type 2 | Nema23 Motor Reducer |
| Product Type3 | Motor Reducer |
| Product Type 4 | motor gearbox |
| Product Type 5 | planetary reducer nema 23 |
| Product Type 6 | planetary gearbox |
| Product Type 7 | Reducer |
| Product Type 8 | nema 23 gearbox |
| Product Type 9 | planetary gear |
| Product Type 10 | Motor reducer |
| Product Type 11 | gear reducer |
| Product Type 12 | speed reducer |
| Product Type 13 | Step-down gearbox |
| Product Type 14 | planetary reducer |
| Product Type 15 | stepper motor gearbox |
| Product Type 16 | High Precision reducer |
| Product Type 17 | High Precision gearbox |
| Product Type 18 | 60ST-M00630 gearbox |
| Product Type 19 | 60mm servo motor gearbox |
| Product Type 20 | 60mm servo motor reducer |
| Product Type 21 | 60ST-M01330 reducer |
| Product Type 22 | 60ST-M01930 reducer |
| Product Type 23 | planetary reducer nema 23 |
| Product Type 24 | reduction gearbox |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |
No account yet?
Create an AccountWe noticed you're visiting from Estonia. We've updated our prices to Euro for your shopping convenience. Use United States (US) dollar instead. Dismiss